Strona domowa Hobby i Czas wolnyGraffiti – co to jest?

Graffiti – co to jest?

Graffiti - DracenixOd dawien dawna malowidła Graffiti mają przesłanie ideowe, które miało pobudzić emocje albo skłonić do działania. O graffiti można mówić wtedy, kiedy w miejscu publicznym konkretnego miejsca namalowane są prace artystyczne, najczęściej obierające charakter zjawiska kulturowego. Wynika to z indywidualnej potrzeby uprzedzania wydarzeń, czy upamiętnienia historii, jak również dzielenia się doświadczeniem życiowym. Stworzone prace zwykle miały i mają charakter anonimowy, natomiast autorzy chętniej wolą identyfikować się ze swoją pracą poprzez pseudonim artystyczny. W czasach, kiedy panuje pokój oraz dostatek – ta forma sztuki nadal obejmuje problemy krajowe i świata, ale wraz z rozwojem cywilizacyjnym oraz kulturowym można wykonać Graffiti na zamówienie. Projekt może przybrać formę muralu albo zostać namalowany na ścianie wewnątrz hali sportowej lub sklepu.

Zlecenie na Graffiti

Artyści, którzy mają doświadczenie w malarstwie mogą przełożyć swoje zdolności na dowolną wielkość powierzchni. Pomysł utworzenia agencji artystycznej sprawującej usługi projektowania Graffiti jest czymś nieznanym dotychczas. Co jest charakterystyczne dla Graffiti? Graffiti jest mniej spotykane, dlatego przyciąga uwagę. Nawał wizualizacji cyfrowej w telewizji czy internecie zaniża wartość przekazu graficznego. W stosunku do Graffiti jest zupełnie inaczej. Dodatkowo prace wyróżnia cechują nasycone kolory, a współczesne projekty zostają utrwalone niemalże na stałe. Zastosowanie współczesnych technik UV lub 3D nadaje niezwykły efekt – http://nietak.eu.

Warsztaty Graffiti dla dzieci

Rodzice z dzieckiem mając udział w warsztatach Graffiti mogą spróbować wykonać artystyczne malowidła zgodnie z własną inwencją twórczą. Namalowanie mamy albo taty lub wkurzonej żaby na pewno jest nie tylko zabawne, ale dodatkowo sprawia wiele radości. Wykonywanie Graffiti dla znacznej części osób ma znaczenie symboliczne, ale dodatkowo jest dobrym sposobem spędzania czasu. Prace mogą być wykonywane na dużym formacie, dlatego można wspólnie poddać się zabawie. Takich warsztatów można szukać w ofertach firm artystycznych.