Strona domowa Zdrowie i UrodaNaturalne kosmetyki

Naturalne kosmetyki

Naturalne kosmetyki - DracenixZ czego tak właściwie powstają kosmetyki naturalne? Zazwyczaj są to naturalne ekstrakty, olejki eteryczne, wyciągi roślinne lub produkty pochodzenia pszczelego. W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że pojawią się w składzie substancje pochodzenia zwierzęcego jak mleko czy też lanolina. Czy opłaca się zamienić tradycyjne kosmetyki na takie, które są te pochodzenia naturalnego? Zwyczajne produkty zakupione w drogeriach mogą być zbyt agresywne. Natomiast kosmetyki naturalne są łagodne i dedykowane są dla każdego rodzaju skóry. Kosmetyki pochodzenia naturalnego są świetne dla ludzi z problemami dermatologicznymi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przy dokonywaniu wyboru trzeba brać pod uwagę skład, ponieważ można nie tolerować któregoś ze składników. Wszystkie składniki naturalne powinny być dobrze dobrane – z troską o to, aby zebrane zostały z czystego środowiska. Zbyt duże stężenie ziół czy aromatów może spowodować zaczerwienienie skóry, wysypkę lub pojawienie się krostek. Każdy zakupiony kosmetyk nie może zawierać parabenów, sztucznych barwników, SLES, silikonów, parafiny, związków chemicznych, utrwalaczy zapachów lub PEG-i.

Jak rozpoznać dobrej jakości kosmetyki naturalne?

Ale czy rzeczywiście kosmetyki opisywane jako „bio” lub „eko” są naturalne? Na rynku jest bardzo dużo firm, które mają w swojej ofercie naturalne kosmetyki. Niestety nie każdy produkt jest wiarygodny, a producenci chcą tylko złowić klientów na hasło reklamowe. Pamiętać należy, że żadna marka kosmetyku, ani oznaczenie nie daje gwarancji co do jakości, dlatego lepiej rozejrzeć się za produktami z certyfikatami. Musimy zatem kupować rozważnie! Spis składników na opakowaniu powinien wykazywać nazwę i liczbę składników od tego, którego jest najwięcej. W zasadzie im mniej składników, tym jest korzystniej. Dopuszcza się, aby gotowy produkt miał w sobie nie więcej niż 5% substancji syntetycznych.