Street Art

Najczęściej ze sztuką miasta kojarzy się Graffiti, które wykonywane jest na wiele sposobów. Graffiti jest pełne nasyconych kolorów, a kluczowe narzędzia dla Graffiti to spray, marker i wałek. Klasycznie wykonanie odbywa się ręcznie lub w użyciu szablonów. Nie każde tego typu działanie jest sztuką, a więc często sztukę miasta odbiera się jako wandalizm. W szczególności wtedy, kiedy ma się na widoku bazgroły kibiców. Jeżeli do malowidła w przestrzeni publicznej zabiorą się profesjonalni artyści, wtedy jest co podziwiać.

Techniki wykonania Graffiti

Street Art, Mural Ścienny - DracenixRealizowanie specyficznego sposobu na Graffiti wymaga ogromnych zdolności plastycznych, żeby tworzyć unikalne projekty. Profesjonalne Graffiti rozpoczyna się w sytuacji, kiedy artysta może podjąć każdą pracę, zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak również na zewnątrz – bez względu na format i zastosowaną technikę. Spośród metod stosowania Graffiti wyróżnia się na: erotyczne, reklamowe, 3D, literowe, szablonowe, polityczne, light, artystyczne, narracyjne, fotorealistyczne, sportowe, abstrakcyjne, knit. Podobnie jak w każdej z rodzajów sztuk plastycznych, projekt Graffiti można wykonać na zamówienie. Dla Graffiti często odszukać można stosowne miejsce, najczęściej potrzebna jest jakakolwiek powierzchnia gładka. Graffiti zaprojektowane w ramach usług w użyciu fachowych narzędzi bardzo wyróżnia się od amatorskich wytworów, które zaburzają estetykę w przestrzeni publicznej.

Wielkogabarytowe malunki ścienne

Tylko mural ścienny odróżnia się tak dużym rozmiarem porównując do innych prac plastycznych. Wielkie malunki ścienne wyróżniają się najbardziej. Wykonanie muralu w technice 3D jest jeszcze bardziej efektywne. Gigantyczny malunek, który nie tylko jest widoczny z dużej odległości, ale również sprawia wrażenie, jakby malowidło istniało w jedności z otoczeniem.